6 Temmuz 2011 Çarşamba

Apoyevmatini Gazetesine Can Suyu

1925 yılından beri yayın hayatına devam eden Türkiyeli Rum vatandaşların sesi olan Rumca Apoyevmatini Gazetesinin mali zorluklardan dolayı kapanarak Türkiye’deki Rum vatandaşlarımızın sesinin susturulmasına izin vermeyelim!
Milliyetçi ve ırkçı politikaların gereği olarak Türkiye’deki Rum vatandaşlarımızın nüfusun düşülmesine paralel olarak gazetenin tirajının 600’e düşmesi nedeniyle Basın İlan Kurumu’ndan da ilan alamaması mali krizini daha da derinleştirerek kapanma noktasına gelmiştir.
Gazeteye abone olarak tirajını yükseltebileceğimiz gibi, Basın İlan Kurumu’nun koord@bik.gov.tr mail adresine yazarak gazeteye ilan verilmesini isteyip Türkiyeli Rumların sesine can suyu verelim, Apoyevmatini Gazetesinin susturulmasına izin vermeyelim!

(Apoyevmatini gazetesinin abonelik bedeli, 3 aylık 25 TL, 6 aylık 50 TL, 1 senelik 100 TL’dir, gazete veznesine ya da verilecek banka hesabına yatırılabilir.Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: apo.istanbul@gmail.com , (0 212) 225 59 57, (0212) 293 20 35)

Ankara Düşünceye Özgürlük GirişimiBasın ilan Kurumu Genel Müdürlüğüne
1925 yılından beri Türkiyeli Rum vatandaşlarımızın sesi olan Apoyevmatini Gazetesi mali zorluklardan dolayı kapanma noktasına gelmiştir. Bu zorlukların en önemli nedenlerden biride kurumunuzun tirajı 600’e düştüğünden dolayı kurumunuzca ilan verilmemesi olmuştur.
Kurumunuzun bu kararının gözden geçirilerek, asırlık çınarı Apoyevmatini Gazetesinin kapanmasına neden olmayacağınızı ve Türkiyeli Rum vatandaşlarımızın sesinin susturulmasına kurum olarak alet olmayacağınıza inanıyoruz